Amedspor Başkanı Kılavuz’dan taraftarlara çağrı

03 Temmuz 2019 150 0

 

Amedspor’un geçtiğimiz hafta sonu yapılan olağan genel kurulunda başkan seçilen Metin Kılavuz ve yönetim kurulu üyeleri Diyarbakır’da basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. 

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılavız, Amedspor olarak yeni bir döneme girdiklerini söyledi. Özelikle kadın ve çocukların bu yıl daha çok maçlara gelmesi gerektiğine dikkat çeken Kılavuz, “Amedspor kadın ve çocuklara çok önem veriyor. Biz kadın ve çocukların maça gelmesini çok istiyoruz. Hatta stadın yarısı kadın yarısının da erkek olmasını istiyoruz. Tavrımızı daha önce de çok net belirledik. Bizim stadımıza küfredecek olan kişiler gelmesin. Biz bu konuda çok hassasız. Onun için yönetimimizde toplumsal cinsiyet eşitliğine özen gösterdik.” dedi.

CİDDİ BİR TOPLUMSAL AYRIMCILIKLA KARŞI KARŞIYA KALIYORUZ 

Amedspor’a verilen cezalara da vurgu yapan Kılavuz, “Çok ciddi bir toplumsal ayrımcılıkla yıllardır karşı karşıya kalıyoruz. Artık bize verilen cezaların sayısını unuttuk. En büyük gücümüz olan taraftarlarımızla onlarca maç ayrı kaldık. Artık Amedspor’a yönelik bu tavrın da son bulması gerekiyor. Bizim için spor barış ve kardeşlik demektir. Biz Amedspor olarak sportif başarıların yanında sporun dilinin hep barış olmasını savunduk. Bu konuda da çok idddialıyız biliyorsunuz Türkiye’deki en centilmen kulüp Amedspor’dur. Bize göre spor sadece futbol demek değildir.”

FEDERASYONUN BÖLGEDE DAHA AKTİF OLMASINI BEKLİYORUZ 

Nihat Özdemir’in TFF başkanı olmasının da önemli olduğunu belirten Kılavuz, “Başkanımızın orada olması bizim için önemlidir. Biz oraya giderken hep projelerimizle gittik. Yaptığımız tesis bir örnektir. Hem kamu kurumu, hem de halkın dahil olmak üzere herkesin sahiplenilmesi sağlanmıştır. Biz federasyonun bölgede daha aktif olmasını istiyoruz. Amed spor olarak bölgede önemli bir kulübüz bu nedenle fedarasyonun yanımızda olacağına inanıyoruz. biz de kendilerine projelerle gideceğiz.”

TRANSFER ÇALIŞMALARIMIZ GECELİ GÜNGÜZLÜ SÜRÜYOR 

Transfer çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğine dikkat çeken Kılavuz, “Oluşturduğumuz 5-6 kişilik transfer komitemizle transfer çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Geceli gündüzlü çalışıyoruz ve olası gelişmeler durumunda da yeni basın sözcülerimiz aracılığıyla sizlerle paylaşağız” diye konuştu.

DEPLASMAN YASAKLARI VALİLİKLER VE İL KURULLARININ KARARIDIR 

Deplasman yasaklarının artık bir anlamının kalmadığını belirten Kılavuz, “Deplasman yasakları valilikler ve il kurullarının kararlarıdır. Türkiye artık başka bir sabaha günaydın demelidir. Her anlamda sıkışmış bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Türkiye artık, bu yapıyla bu zihniyetle yol yürüyemez. Yeniden şiddet kültürünün reddedildiği insanların birbirine dokunabileceği insanların birbirilerini dinleyebileceği bir diyalog sürecinin başlatılması gerekiyor. Bu noktada da Amedspor’a gerçek anlamda önemli görevler düşüyor arkadaşlar.” diye konuştu

AMEDSPOR SENSİN

Amedspor’un önemli borçlarının olduğunu belirten Kılavuz, “Bizim de diğer kulüpler gibi borçlarımız var ama bu borçları, yapacağımız çalışmalar ve kampanyalarla kapatacağız. Örneğin önümüzdeki günlerde “Amedspor Sensin” kampanyası başlatacağız. Diyarbakır’da bulunan STK temsilcileri ve iş dünyasının da Amedspor’un yanında olması lazım. Bazı GSM şirketleri ile de görüşebiliriz. Örneğin ‘Amedspor Sensin’ yaz boşluk bırak 10 TL gibi bir kampanyamız olabilir. Bu yıl kesinlikle boş stad istemiyoruz. Ona uygun bir yapı ve takım ile 33 bin kişilik stadımızın tamamının dolmasını istiyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ
MODA