Türkiye’nin Avrupa Şampiyonası’ndaki rakipleri belli oldu

01 Aralık 2019 76 0

2 Haziran-12 Temmuz 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası’nın (EURO 2020) kuraları Romanya’nın başkenti Bükreş’te çekildi.

Türkiye, EURO 2020’de A Grubu’nda İtalya, İsviçre ve Galler ile eşleşti. Türkiye EURO 2020 Avrupa Şampiyonası’nda ilk maçını İtalya ile yapacak.

A GRUBU

İtalya

İsviçre

Türkiye

Galler

B GRUBU

Danimarka

Belçika

Rusya

C GRUBU

Hollanda

Ukrayna

Avusturya

D GRUBU

İngiltere

Hırvatistan

Çekya

E GRUBU

İspanya

İsveç

Polonya

F GRUBU

Almanya

Portekiz

Fransa

TARİHTE İLK KEZ 12 ÜLKEDE DÜZENLENECEK

Avrupa Şampiyonası organizasyonunun 60. yıl dönümüne denk gelmesi dolayısıyla EURO 2020, tarihte ilk kez 12 ülkede düzenlenecek.

Şampiyonaya A Grubu’nda Roma (İtalya) ve Bakü (Azerbaycan), B Grubu’nda Saint Petersburg (Rusya) ve Kopenhag (Danimarka), C Grubu’nda Amsterdam (Hollanda) ve Bükreş (Romanya), D Grubu’nda Londra (İngiltere) ve Glasgow (İskoçya), E Grubu’nda Bilbao (İspanya) ve Dublin (İrlanda Cumhuriyeti), F Grubu’nda ise Münih (Almanya) ve Budapeşte (Macaristan) ev sahipliği yapacak.

İtalya’nın başkentindeki Roma Olimpiyat Stadı’nda 12 Haziran’da yapılacak açılış maçıyla başlayacak EURO 2020, İngiltere’nin başkenti Londra’daki Wembley Stadı’nda 12 Temmuz’da oynanacak final müsabakasıyla sona erecek.

Şampiyonada son 16 turu karşılaşmaları, Amsterdam, Bilbao, Bükreş, Budapeşte, Kopenhag, Dublin, Glasgow ve Londra’da, çeyrek finaller ise Bakü, Münih, Roma ve Saint Petersburg’da gerçekleştirilecek.

Yarı finaller ve final ise Londra’da 90 bin kişi kapasiteli Wembley Stadı’nda oynanacak.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ
MODA